Propozycje zmian do nowej ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków
13.05.2019 / Łukasz Ciszewski
Szanowni Państwo,
Jak już informowaliśmy, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpoczęło prace nad nową ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
W dniu 4 lutego 2019 r. Pani Minister Anna Moskwa skierowała do samorządów w całej Polsce pismo zawierające między innymi prośbę o przesłanie do Ministerstwa wszelkich opinii, wniosków i postulatów dotyczących zmian w aktualnie obowiązujących regulacjach sektorowych.
Co naturalne, prośba o sformułowanie tego typu sugestii przesyłana jest przez władze samorządowe do przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.
Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom oraz pragnąc przygotować stanowisko lobbingowe w planowanym procesie legislacyjnym zgodne z oczekiwaniami naszych Klientów, w dniu 20 lutego 2019 r. przedstawiliśmy propozycje Kancelarii, wynikające z codziennych doświadczeń w obsłudze kilkudziesięciu przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Jednocześnie poprosiliśmy Państwa o uwagi, uzupełnienia i propozycję.
W tym miejscu, serdecznie dziękujemy Państwu za niezwykle merytoryczny oraz liczny odzew. Poniżej przedstawiamy propozycję zmian w obecnie obowiązujących przepisach, które planujemy uwzględnić w stanowisku lobbingowym przedstawionym w procesie legislacyjnym.
Z aktualną treścią propozycji zmian można zapoznać się klikając w odnośnik. Wszelkie zmiany w stosunku do pierwotnej treści dokumentu oznaczone zostały kolorem czerwonym.
Kategorie: legislacja
10.01.2025
W taryfowym potrzasku – projekt nowelizacji ustawy opublikowany
legislacja
02.01.2025
Nowy obowiązek segregacji odpadów budowlanych i rozbiórkowych
legislacja, odpady
11.12.2024
Zamrożenie cen energii elektrycznej w 2025 r.
legislacja
03.10.2024
Dyrektywa w sprawie jakości wody – projekt ustawy opublikowany
legislacja
26.09.2024
Przedsiębiorstwa wod-kan jako podmioty kluczowe
cyberbezpieczeństwo, legislacja