Nowelizacja Prawa Wodnego przekazana do dalszych prac

05.07.2018 / Mateusz Faron

#

W rezultacie pierwszego czytania projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2638), które miało miejsce w dniu wczorajszym w Sejmie, nowelizacja Prawa wodnego będzie dalej procedowana w komisji sejmowej, o której wyborze zdecydują posłowie w bloku głosowań.

Jak wskazywała reprezentująca projektodawców Anna Moskwa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Projekt uwzględnia postulaty przedsiębiorców i zmniejsza obciążenia administracyjne po stronie podmiotów gospodarczych.

Zgodnie z uzasadnieniem projektu, nowelizacja dotyczy wprowadzenia rozwiązań sprzyjających obniżaniu rygorów formalnych związanych z postępowaniami administracyjnymi w zakresie udzielania zgód i przyrzeczeń wodnoprawnych. Ponadto, projekt ogranicza wymóg przedkładania danych lub dokumentów, które znajdują się już w posiadaniu organu.

Więcej o planowanych zmianach informowaliśmy w tekście pt. „Nowelizacja Prawa wodnego przyjęta przez Radę Ministrów„.

Kategorie: legislacja, prawo wodne

Zapisz się
do newslettera

    18.03.2026

    legislacja

    Druga próba implementacji dyrektywy w sprawie jakości wody pitnej – przepis na kolejne weto?

    16.03.2026

    legislacja, prawo energetyczne

    OZE, magazyny, biogaz – zmiany w Prawie energetycznym przyjęte przez Sejm

    15.12.2025

    legislacja

    Taryfy: nowelizacja przepychana kolanem

    18.11.2025

    legislacja

    Wniosek o zmianę w KRS bez opłaty za ogłoszenie w MSiG

    12.11.2025

    legislacja

    Roboty budowlane – zmiany w przepisach Kodeksu cywilnego

    07.11.2025

    legislacja

    Prezydent zawetował implementację dyrektywy w sprawie jakości wody pitnej